Kondenzační modulární kotel QUADRIFOGLIO B 70

Kondenzační modulární kotel QUADRIFOGLIO B 70
 

Kondenzační modulární kotel QUADRIFOGLIO B 70.

 
Cena bez DPH: 106 392,- Kč
Cena s DPH: 128 734,- Kč

Počet: ks

 
Dostupnost zboží: Expedice do 5 dnů
Výrobce: FERROLI
Hmotnost: 180.00 kg
Katalogové číslo: 0RB010WA
 
 
 

Modulární stacionární kondenzační jednotky s patentovaným celonerezovým výměníkem. Výměník sestaven ze speciálních nerez. trubek v průřezu tvarovaných do čtyřlístku. Integrovaná kaskádová regulace, možnost řízení signálem 0-10V, nebo OpenTherm. Velmi nízké emise, modulace od 20% výkonu. Dvě zpátečky - pro nizkoteplotní a vysokoteplotní okruh. Garance 3 roky.

Nerezový vertikální modul s širokým modulačním rozsahem, výměník vyroben z nerezové oceli AISI 316Ti. Obsahuje svazek speciálně vyvinutých a patentovaných trubek pro dosažení maximální tepelné výměny a kondenzace, premixový mikroplamínkový nízkoemisní hořák, vertikální uložení, ovládací panel s velkým přehledným displejem, elektronika vybavena plnohodnotnou kaskádovou regulací, kotel osazen čidly výstupu, zpátečky a minimálního tlaku systému, možnost připojení výstupu spalin vpravo i vlevo, zpětná klapka spalin pro kaskádové aplikace v základním provedení kotle.

Moderní plynové kotle na zemní plyn dosahují podstatně vyšších účinností než jejich předchůdci. Další snížení spotřeby zemního plynu je již možné jen důsledným využitím tepelného obsahu spalin, které odcházejí z kotle. To umožňují jedině kondenzační kotle. Jednou z částí emisí vznikajících při spalování plynu jsou vodní páry. Ty opouští spalovací komoru u tradičních kotlů při velmi vysoké teplotě společně se spalinami – cca 11 % energie získané z paliva (tzv. latentní kondenzační teplo) se zbytečně ztrácí. U kondenzačních kotlů prochází spaliny před tím, než opustí spalovací komoru, přes chladnější část výměníku, kde dochází při cca 55 °C ke kondenzaci obsažených vodních par (tzv. rosný bod). Latentní teplo z kondenzace je vraceno zpět do systému a efektivně využito. U konvenčních kotlů není uvažováno s využitím kondenzačního tepla – účinnost, vypočtená z výhřevnosti paliva, se pohybuje kolem 90 %. Účinnost kondenzačních kotlů vychází rovněž ze vztahu k výhřevnosti, tzn., že vypočteme u kotlů „neuvěřitelnou“ účinnost až 109 % a o 25 % nižší spotřebu paliva.

Parametry zboží
Rozměry:   1760x540x720
Topný výkon:   13,7-64,4 kW
Účinnost:   98-98,3 %
Objem vody v kotli:   160 l

Odeslání odkazu zboží na email známého

@

Systém odešle Vaši zprávu s odkazem vybraného zboží na Vámi zadaný email.

Komentáře lze přidávat jen po registraci a příhlášení uživatele. Toto opatření jsme zavedli z důvodu větší kvality a důvěryhodnosti komentářů.

 
@
@
 
 
 
 
 

 
 

Heating&Cooling group s.r.o.

Skalní 1088
75301 Hranice

IČ: 04255691
DIČ: CZ04255691

Telefon: +420 732 998 347Heating&Cooling group s.r.o.